Spływ Przełomem Bardzkim zwanym cudem Sudetów.

Trasa na Spływ Kajakowy i Pontonowy w Bardo
Odcinek
1 Etap
Czas (godz.) Długość odcinka (km) Opis

Nowa Trasa: Ławica - Bardo Przyłęk

ok. 4 godz.

20, 0 km

Trasa łatwa. Trzeba przenosić sprzęt. Rzeka na tym odcinku jest bardzo szeroka, płynąca przepięknymi meandrami( zakolami), w otoczeniu nieskalanej, górskiej przyrody. Trasa doskonale nadaje się dla grup oraz na spływ indywidualny.

Nowa Trasa: Przystań AGA Podtynie -Bardo Przyłęk

ok. 3 godz.

17,0 km

Trasa łatwa. Trzeba przenosić sprzęt. Rzeka na tym odcinku jest bardzo szeroka, płynąca przepięknymi meandrami( zakolami), w otoczeniu nieskalanej, górskiej przyrody. Trasa doskonale nadaje się dla grup oraz na spływ indywidualny.

Ławica - Opolnica Tama

ok. 3 godz.

10,0 km

Trasa łatwa. Nie trzeba przenosić sprzętu. Rzeka na tym odcinku jest bardzo szeroka, płynąca przepięknymi meandrami( zakolami), w otoczeniu nieskalanej, górskiej przyrody. Trasa doskonale nadaje się dla grup oraz na spływ indywidualny.

Przystań AGA Podtynie -Opolnica Tama

ok. 2 godz.

7,0 km

Trasa łatwa. Nie trzeba przenosić sprzętu. Rzeka na tym odcinku jest szeroka i spokojna. Malownicze widoki zapierają dech w piersiach. Tę trasę polecamy szczególnie na rodzinną zabawę lub dla szkolnych grup.

Przystań AGA Podtynie – Przystań AGA Opolnica

ok.1,5 godz.

6,0 km

Trasa łatwa. Nie trzeba przenosić sprzętu. Rzeka szeroka z bajkowymi pejzażami. Idealnie nadaje się na spływy rodzinne, grupy szkolne oraz dla osób z większymi dziećmi.

Morzyszów - Opolnica Tama ok. 1,0 godz 2,0 km Trasa łatwa. Nie trzeba przenosić sprzętu. Rzeka szeroka i spokojna, ale zarazem ciekawa i energetyzująca. Odcinek dedykowany na zwariowane, spontaniczne wypady dla tych co mają mało czasu.
Opolnica-Opolnica Tamaica Tama ok. 0,30 min. 1,0 km Trasa łatwa. Nie trzeba przenosić sprzętu. Rzeka szeroka i spokojna. Odcinek dedykowany dla początkujących oraz osób z małymi dziećmi.

Spływ przez Ostoję Ptaków

Nowa trasa spływu pntonowego w Bardo
Odcinek
2 Etap
Czas (godz.) Długość odcinka (km) Opis
Bardo Przyłęk - Kamieniec Ząbkowicki ok. 5 godz. 15 km Trasa zróżnicowana. Nie trzeba przenosić sprzętu. Rzeka spokojna i szeroka. Bajkowe widoki. W miejscowości Pilce wpływamy w przepiękne jezioro w którym aż roi się od dzikiego ptactwa. Trasa jest wymagająca dlatego polecana kajakarzom którzy mają za sobą spływy pierwszego etapu lub inne spływy.(Początkującym szczególnie polecamy spływy pierwszego etapu)
Bardo Przyłęk - Topola ok. 6 18 km Trasa zróżnicowana. Nie trzeba przenosić sprzętu. Rzeka spokojna, szeroka i oczarowująca dziką przyrodą. W miejscowości Pilce wpływamy w przepiękne jezioro pełne dzikiego ptactwa. Odcinek wymagający, przenoszący Nas w niesamowitą krainę dzikiej przyrody. Polecana kajakarzom którzy mają za sobą spływy pierwszego etapu lub inne spływy.(Początkującym szczególnie polecamy spływy pierwszego etapu)

Spływ bajkową krainą Przełomu Bardzkiego i przez Ostoję Ptaków

Trasa tylko na Spływ pontonowy w Bardo
Odcinek
1 Etap i 2 Etap
Czas (godz.) Długość odcinka (km) Opis
Ławica - Kamieniec Ząbkowicki ok.9 29 km Trasa wymagająca o zróżnicowanym stopniu trudności.
Rzeka kręta z meandrami pełnymi adrenaliny i wspaniałych widoków. Po drodze dwie przenośki - progi nie do przepłynięcia. Spływ kończy się przed mostem Kamieniec Ząbkowicki (zobacz). Trasa jest dość uciążliwa ale zarazem ciekawa i energetyzująca. Polecana kajakarzom którzy mają za sobą spływy pierwszego etapu lub inne spływy.(Początkującym szczególnie polecamy spływy pierwszego etapu)
Ławica - Topola ok.10 32 km Trasa wymagająca i zróżnicowana.
Rzeka kręta, dużo pięknych meandrów. Widoki i krajobrazy zapierające dech w piersiach. Nieco uciążliwa. Po drodze dwie przenośki - progi nie do przepłynięcia. Spływ kończy się w zbiorniku Topola (zobacz). Odcinek dedykowany doświadczonym kajakarzom oraz dla wytrwałych, którzy pokonali trasy pierwszego etapu.
Przystań AGA Podtynie - Kamieniec Ząbkowicki ok.8 25 km Trasa wymagająca o zróżnicowanym stopniu trudności.
Rzeka malownicza i kręta. Po drodze kilka pięknych meandrów oraz wspaniałych krajobrazów. Po drodze dwie przenośki - progi nie do przepłynięcia. Trasa polecana kajakarzom którzy mają za sobą spływy pierwszego etapu lub inne spływy.(Początkującym szczególnie polecamy spływy pierwszego etapu)Spływ kończy się przed mostem Kamieniec(zobacz).
Przystań AGA Podtynie - Topola ok.9 28 km Trasa zróżnicowana.
Rzeka kręta i malownicza. Na trasie kilka pięknych meandrów (zakoli). Pełna bajkowych widoków i krajobrazów. Po drodze dwie przenośki - progi nie do przepłynięcia. Polecana kajakarzom którzy mają za sobą spływy pierwszego etapu lub inne spływy.(Początkującym szczególnie polecamy spływy pierwszego etapu) Spływ kończy się w zbiorniku Topola (zobacz).
Morzyszów - Kamieniec Ząbkowicki ok.6 19 km Trasa zróżnicowana.
Jest to bardzo ładny szlak kajakowy, którym spływamy codziennie w okresie letnim oraz zimowym. Rzeka malownicza z kilkoma pięknymi meandrami (zakolami). Po drodze dwie przenośki - progi nie do przepłynięcia. Po drodze dwie przenośki - progi nie do przepłynięcia, lecz bajkowe krajobrazy Wam wszystko zrekompensują. Spływ kończy się przed mostem Kamieniec Ząbkowicki (zobacz)
Morzyszów - Topola ok.7 22 km Trasa o zróżnicowanym stopniu trudności. Po drodze dwie przenośki - progi nie do przepłynięcia, jednak w otoczeniu cudownej dzikiej przyrody, zaskakującej swym pięknem i zróżnicowaniem. Polecana kajakarzom którzy mają za sobą spływy pierwszego etapu lub inne spływy.(Początkującym szczególnie polecamy spływy pierwszego etapu) Spływ kończy się w zbiorniku Topola (zobacz).

Spływ Przez bajkowy Przełom Bardzki i Ostoję Ptaków - spływ kilkudniowy

Spływ pontonowy w Bardo
Odcinek
1 Etap i 2 Etap
Czas (godz.) Długość odcinka (km) Opis
Ławica - Kamieniec Ząbkowicki ok.9 29 km Trasa wymagająca i zróżnicowana. Rzeka kręta, dużo pięknych meandrów. Widoki i krajobrazy zapierające dech w piersiach. Jest to jedna z najdłuższych i najciekawszych tras spływów kajakowych. W trakcie spływu oferujemy Państwu możliwość biwakowania na Naszych Przystaniach AGA - w Podtyniu lub w Opolnicy.
Ławica - Topola ok.10 32 km Trasa wymagająca i zróżnicowana. Jest to wymagający lecz bardzo ładny szlak kajakowy. Najdłuższa trasa spływu kajakowego. Rzeka z pięknymi meandrami i cudowną, nieskalaną przyrodą. Po drodze dwie przenośki – progi nie do przepłynięcia.  W trakcie spływu oferujemy Państwu wypoczynek i regenerację na Przystani AGA w Podtyniu lub na Przystani AGA w Opolnicy.
Przystań AGA Podtynie -Kamieniec Ząbkowicki ok.8 25 km Trasa wymagająca o zróżnicowanym stopniu trudności. Rzeka malownicza i kręta. Po drodze dużo pięknych meandrów oraz wspaniałych krajobrazów. Po drodze dwie przenośki – progi nie do przepłynięcia. W trakcie spływu mają Państwo możliwość biwakowania na Przystani AGA w Opolnicy.
Przystań AGA Podtynie - Topola ok.9 28 km Trasa zróżnicowana. Rzeka kręta i malownicza. Na trasie dużo pięknych meandrów (zakoli). Pełna bajkowych widoków i krajobrazów. Po drodze dwie przenośki – progi nie do przepłynięcia. W trakcie spływu serdecznie zapraszamy na odpoczynek i regenerację na Naszej przystani AGA w Opolnicy.