Trasa zróżnicowana. Nie trzeba przenosić sprzętu. Rzeka na tym odcinku jest mniej kręta, oczarowująca dziką przyrodą. Odcinek wymagający, przenoszący Nas w niesamowitą krainę dzikiej przyrody. Polecana dla tych którzy korzystali ze spływów pierwszego etapu lub z innych spływów kajakowych - dla początkujących szczególnie polecamy spływy pierwszego etapu.
Na tym odcinku musimy również zwiększyć nasz wysiłek fizyczny, gdyż rzeka już sama nas nie prowadzi, musimy mocniej wiosłować i trzymać się blisko brzegu. W trakcie spływu, poza niepowtarzalną przyrodą mamy możliwość zwiedzić zabytki architektury takie jak pałac Marianny Orańskiej w Kamieńcu Ząbkowickim.
Przez Ostoję Ptaków można spływać i zimą i latem. Spływ kończy się w zbiorniku Topola, skąd naszymi komfortowymi busami marki VW i Mercedes odtransportujemy Państwa do Naszej głównej przystani AGA w Bardo – Opolnica, gdzie po zakończonym spływie proponujemy Państwu relaks i regenerację podczas sytej biesiady, pod zadaszoną wiatą.
Dla gości planujących dłuższy pobyt oferujemy do Państwa dyspozycji dwa hektary specjalnie przygotowanego terenu z domkami biwakowymi, sanitariatami i miejscem na rozbicie namiotów, jak i również wypożyczenie w Naszej wypożyczalni sprzętu wodnego AGA namiotu, śpiwora, karimaty, oraz leżaków do opalania nad jeziorem. Posiadamy jakuzzi oraz przepiękny staw, w którym goście o duszach romantycznych mogą karmić dzikie kaczki przy zachodzie słońca lub beztrosko się opalać na wypożyczonych od Nas leżakach. Na tak dużym obszarze rodziny z dziećmi mają dużo miejsca do zabaw i pieszych wycieczek pośród gór i lasów, gdzie można spotkać sarny, jelenie, jastrzębie, a miłośników rowerowych wycieczek zapraszamy do zwiedzania naszych cudów natury rowerami.

Miejsce spotkania
Opolnica 67, 57-256 Bardo, główna przystań AGA
Czas spływu
6 godzin