Firma AGA oferuje Państwu nowy, bajkowy szlak kajakowy Ostoją Ptaków. Jest to niesamowita kraina pełna dzikiej przyrody, śpiewu ptaków, czystej górskiej wody oraz świeżego, górskiego powietrza. Tutaj każdy oderwie się od codzienności, od stresu i obowiązków. Rzeka na tym odcinku wyraźnie zwalnia i staje się szersza. W zaginionej miejscowości Pilce rzeka wpada do jeziora, gdzie różnorodność ptactwa wodnego sprawia, że płyniemy w plenerii niczym z planu filmu przyrodniczego. Polecana dla tych którzy korzystali ze spływów pierwszego etapu lub z innych spływów kajakowych - dla początkujących szczególnie polecamy spływy pierwszego etapu - spływ Przełomem Bardzkim (zobacz).
Na tym odcinku musimy również zwiększyć nasz wysiłek fizyczny, gdyż rzeka już sama nas nie prowadzi, musimy mocniej wiosłować. Przez Ostoję Ptaków można spływać i zimą i latem. Spływ kończy się przed mostem w Kamieńcu Ząbkowickim, skąd naszymi komfortowymi busami marki VW i Mercedes odtransportujemy Państwa do Naszej głównej przystani AGA w Bardo – Opolnica, gdzie po zakończonym spływie proponujemy Państwu relaks i regenerację podczas sytej biesiady, pod zadaszoną wiatą.
Dla gości planujących dłuższy pobyt oferujemy do Państwa dyspozycji dwa hektary specjalnie przygotowanego terenu z domkami biwakowymi, sanitariatami i miejscem na rozbicie namiotów, jak i również wypożyczenie w Naszej wypożyczalni sprzętu wodnego AGA namiotu, śpiwora, karimaty, oraz leżaków do opalania nad jeziorem. Posiadamy jakuzzi oraz przepiękny staw, w którym goście o duszach romantycznych mogą karmić dzikie kaczki przy zachodzie słońca lub beztrosko się opalać na wypożyczonych od Nas leżakach. Na tak dużym obszarze rodziny z dziećmi mają dużo miejsca do zabaw i pieszych wycieczek pośród gór i lasów, gdzie można spotkać sarny, jelenie, jastrzębie, a miłośników rowerowych wycieczek zapraszamy do zwiedzania naszych cudów natury rowerami.

Miejsce spotkania
Opolnica 67, 57-256 Bardo, główna przystań AGA
Czas spływu
5 godz