Nieco wymagający lecz bardzo piękny szlak kajakowy. Rzeka na tym odcinku jest kręta z wieloma, pięknymi meandrami. Widoki po drodze zapierają wręcz dech w piersiach. W trakcie spływu napotkamy dwie przenośki, pierwsza w Opolnicy – próg nie do przepłynięcia (zobacz), a druga w Bardo Przyłęk- próg nie do przepłynięcia.

Na instruktarzu przed rozpoczęciem spływu cała trasa i sposoby pokonywania przeszkód są szczegółowo omówione. Jest to jedna z najdłuższych i najciekawszych tras spływów kajakowych.

W trakcie spływu oferujemy Państwu możliwość biwakowania oraz biesiadowania na Naszej Przystani AGA w Opolnicy.

W trakcie spływu mijamy wiele ciekawych miejsc, jak np. Bardo z którego rozpościera się wspaniały widok na Góry Bardzkie. Po drodze przepływamy przez jezioro w zaginionej miejscowości Pilce, gdzie możemy podziwiać różnorodność dzikich ptaków zamieszkujących tę bajkową krainę, mijamy po drodze również Kamieniec Ząbkowicki gdzie znajduje się sławny Pałac Marianny Orańskiej.

Trasa jest uciążliwa, ale zarazem ciekawa i energetyzująca, polecana dla kajakarzy spływających wcześniej trasami pierwszego etapu lub korzystających wcześniej z innych spływów ( dla początkujących polecamy szczególnie spływy pierwszego etapu).

Spływ kończymy w zbiorniku Topola, skąd zabieramy Państwa i sprzęt naszymi komfortowymi busami marki VW i Mercedes i udajemy się do Naszej głównej przystani AGA w Bardo – Opolnicy na drugą część spływu – sytą biesiadę!

Miejsce spotkania
Opolnica 67, 57-256 Bardo, główna baza Przystaniowa AGA
Czas spływu
7 godz