Nieco wymagający lecz bardzo piękny szlak kajakowy. Rzeka na tym odcinku jest kręta z kilkoma, pięknymi meandrami. Widoki górskich krajobrazów zapadną w Państwa pamięci na długi czas. W trakcie spływu napotkamy dwie przenośki, pierwsza w Opolnicy – próg nie do przepłynięcia (zobacz), a druga w Bardo Przyłęk – próg nie do przepłynięcia (zobacz). Na instruktarzu przed rozpoczęciem spływu cała trasa i sposoby pokonywania przeszkód są szczegółowo omówione. Jest to jedna z najdłuższych i najciekawszych tras spływów kajakowych. W trakcie spływu oferujemy Państwu możliwość biwakowania oraz biesiadowania na Naszej Przystani AGA w Opolnicy. Na przystani oferujemy Państwu skorzystanie z WC, posiadamy również dobrze wyposażony grill bar, w którym oferujemy Państwu gorące posiłki oraz dla każdego coś dobrego do picia, a wszystko to pod zadaszonymi wiatami w malowniczej plenerii górskiej przyrody.
W trakcie spływu mijamy wiele ciekawych miejsc, jak np. Bardo z którego rozpościera się wspaniały widok na Góry Bardzkie. Po drodze przepływamy przez jezioro w zaginionej miejscowości Pilce, gdzie możemy podziwiać różnorodność dzikich ptaków zamieszkujących tę bajkową krainę, aż w końcu wpływamy do Kamieńca Ząbkowickiego gdzie znajduje się sławny Pałac Marianny Orańskiej.
Trasa jest uciążliwa, ale zarazem ciekawa i energetyzująca, polecana dla kajakarzy spływających wcześniej trasami pierwszego etapu lub korzystających wcześniej z innych spływów ( dla początkujących polecamy szczególnie spływy pierwszego etapu).
Spływ kończymy przed mostem Kamieniec, skąd zabieramy Państwa i sprzęt naszymi komfortowymi busami marki VW i Mercedes i udajemy się do Naszej głównej przystani AGA w Bardo – Opolnicy na drugą część spływu – sytą biesiadę!

Miejsce spotkania
Opolnica 67, 57-256 Bardo, główna przystań AGA
Czas spływu
6 godz