Bardzo piękny i nieco wymagający szlak kajakowy. Rzeka na tym odcinku jest dość kręta, dużo pięknych meandrów. Widoki i krajobrazy przenoszą nas w krainę górskiej przyrody, zaskakującej swym pięknem i czystością . Po drodze dwie przenośki, pierwsza w Opolnicy- próg nie do przepłynięcia (zobacz), a druga w Bardo Przyłęk – próg nie do przepłynięcia (zobacz). Na instruktarzu przed rozpoczęciem spływu cała trasa i sposoby pokonywania przeszkód są szczegółowo omówione. Jest to jedna z najdłuższych i najciekawszych tras spływów kajakowych. W trakcie spływu oferujemy Państwu możliwość biwakowania oraz biesiadowania na Naszych Przystaniach AGA - w Podtyniu lub w Opolnicy. Na przystani w Opolnicy oferujemy Państwu dodatkowo skorzystanie z WC, posiadamy również dobrze wyposażony grill bar, w którym oferujemy Państwu gorące posiłki oraz dla każdego coś dobrego do picia, a wszystko to pod zadaszonymi wiatami w malowniczej plenerii górskiej przyrody.
W trakcie spływu mijamy wiele ciekawych miejsc, jak np. wieś Morzyszów, w której podczas powodzi w 1997 roku, woda zniszczyła bardzo dużo budynków (zobacz), Bardo z którego rozpościera się wspaniały widok na Góry Bardzkie. Następnie wpływamy na jezioro w zaginionej miejscowości Pilce, gdzie możemy podziwiać różnorodność dzikich ptaków zamieszkujących tę bajkową krainę, mijamy Kamieniec Ząbkowicki gdzie na uwagę zasługuje Pałac Marianny Orańskiej.
Trasa jest uciążliwa, ale zarazem ciekawa i energetyzująca, polecana dla kajakarzy spływających wcześniej trasami pierwszego etapu lub korzystających wcześniej z innych spływów ( dla początkujących polecamy szczególnie spływy pierwszego etapu).
Spływ kończymy w zbiorniku Topola, skąd zabieramy Państwa i sprzęt naszymi komfortowymi busami marki VW i Mercedes i udajemy się do Naszej głównej przystani AGA w Bardo – Opolnicy na drugą część spływu – sytą biesiadę!

Miejsce spotkania
Opolnica 67, 57-256 Bardo, główna przystań AGA
Czas spływu
10 godz