Spływy pontonowe i kajakowe - rafting Bardo

Spływy kajakowe i pontonowe w Polsce cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Jednak na szczególną uwagę zasługuje Przystań AGA w Bardo, która wspiera organizację niezapomnianych spływów pontonowych i kajakowych korytami rzeki Nysa Kłodzka w Górach Bardzkich.
Góry Bardzkie są najbardziej wysuniętym na wschód pasmem górskim w Sudetach. Góry te są szerokie na blisko 10 km i długie na 20 km - łącznie ich powierzchnia wynosi ok 200km kwadratowych. To właśnie tutaj przeżyjesz wspaniałą przygodę, zmagając się z siłami natury i podziwiając niesamowite atrakcje turystyczne Bardo, przepięknej Kotliny Kłodzkiej, niesamowitego Kamieńca Ząbkowickiego oraz uroczej Topoli.

Kotlina Kłodzka atrakcje

Nysa Kłodzka jest dość dynamiczną rzeką, która swe źródło ma w Masywie Śnieżnika. Przepływa ona przez Góry Bardzkie w okolicy Barda, gdzie formuje niepowtarzalny Przełom Nysy Kłodzkiej, uznawany za cud Sudetów. Przepływa przez takie miejscowości jak Ławica, Podtynie, Opolnica, Bardo, Kamieniec Ząbkowicki i Topola, gdzie wpływa do jeziora. Góry Bardzkie przecina kilkoma meandrami (zakolami) tworząc doskonałe warunki do aktywnego i zdrowego wypoczynku jaki Państwu oferujemy podczas naszych spływów Ostoją Ptaków oraz przez Przełom Bardzki. W dalszej części, za miejscowością Bardo, rzeka wyraźnie zwalnia i poszerza swoje koryto. Tutaj rozpoczyna bieg przez bajkową krainę – Ostoję ptaków. Na tym odcinku rzeka nabiera nizinnego charakteru, nurt jest słaby i spokojny, co wymaga od Nas więcej wysiłku przy wiosłowaniu. W zaginionej miejscowości Pilce wpada do jeziora pełnego dzikiego ptactwa i różnorodnej roślinności. Przepływa przez Kamieniec Ząbkowicki ze słynnym Pałacem Marianny Orańskiej, po czym w miejscowości Topola wpada do kolejnego jeziora.
Przystań Wodna AGA ma swoją siedzibę w miejscowości Bardo – Opolnica, w samym sercu Gór Bardzkich. Nasz wykwalifikowany zespół doskonale zna te góry, co pozwala nam precyzyjnie zaplanować trasy spływów, tak, by uczestnicy doznali zastrzyk adrenaliny mogąc jednocześnie sprostać stopniom trudności tych tras oraz by mieli możliwość zwiedzić najciekawsze atrakcje Przełomu Bardzkiego i Ostoi Ptaków.

Spływ przez Przełom Bardzki i  Ostoję Ptaków

Trasy płynące przez Ostoję ptaków oraz Przełomem Bardzki w Bardo to pełne adrenaliny i zdrowego wysiłku odcinki o różnym stopniu trudności. Każdy klient jest w stanie dopasować trasę do swoich możliwości i doświadczenia – oczywiście na każdym etapie spływu, od planowania trasy przez poszczególne postoje, aż po odbiór z miejsca zakończenia spływu, nasza kadra służy fachową radą oraz czuwa nad Państwa bezpieczeństwem. W każdym momencie spływu jesteśmy przygotowani by po Państwa pojechać, odebrać i bezpiecznie odtransportować na główny parking, gdzie klienci zostawiają swoje pojazdy na czas spływu.
W trakcie spływu macie Państwo możliwość odpocząć i zregenerować siły na naszych malowniczych przystaniach usytuowanych na górskich polanach, porośniętych kolorowymi kwiatami i zieloną trawą, nad brzegiem Nysy Kłodzkiej. To wymarzone miejsce na nocleg, relaks i odpoczynek dla rodzin i znajomych, grup szkolnych i studentów, grup firmowych oraz klientów indywidualnych, a dla wędkarzy doskonałe miejsce na połów pstrąga potokowego i lipienia.

Spływy Bardo

Przystań Wodna AGA w Bardo posiada wypożyczalnię kajaków, pontonów i sprzętu wodnego niezbędnego w trakcie spływów. Klienci mają możliwość na Naszych przystaniach, pod zadaszonymi wiatami, zorganizować ogniska szkolne i studenckie po spływach i w trakcie spływów, spotkania ze znajomymi, imprezy integracyjne lub firmowe, a także imprezy kawalerskie i Panieńskie. Na każdej z Naszych przystani możecie Państwo skorzystać z pola namiotowego. Ponad to Przystań AGA oferuje Państwu również wypożyczenie grilla lub kociołka żeliwnego oraz namiotu, karimaty i śpiwora na czas pobytu na naszych przystaniach.
Dla gości planujących dłuższy pobyt oferujemy do Państwa dyspozycji dwa hektary specjalnie przygotowanego terenu z domkami biwakowymi, sanitariatami i miejscem na rozbicie namiotów, jak i również wypożyczenie w Naszej wypożyczalni sprzętu wodnego AGA namiotu, śpiwora, karimaty, oraz leżaków do opalania nad jeziorem. Posiadamy jakuzzi oraz przepiękny staw, w którym goście o duszach romantycznych mogą karmić dzikie kaczki przy zachodzie słońca lub beztrosko się opalać na wypożyczonych od Nas leżakach. Na tak dużym obszarze rodziny z dziećmi mają dużo miejsca do zabaw i pieszych wycieczek pośród gór i lasów, gdzie można spotkać sarny, jelenie, jastrzębie, a miłośników rowerowych wycieczek zapraszamy do zwiedzania naszych cudów natury rowerami.

Serdecznie zapraszamy każdego kto chciałby oderwać się od codzienności i przeżyć niesamowitą przygodę, pełną adrenaliny, pozytywnej i zdrowej rywalizacji na łonie dzikiej, górskiej natury.